FAQ

Zapis kWp jest niczym innym jak maksymalną mocą szczytową. Oznacza to bowiem że w warunkach laboratoryjnych przy nasłonecznieniu 1000W/m2, temperaturze modułu 25°C i wsp. masy powietrza AM=1,5 osiągnięta moc wyniesie np:. 340Wp.

Powyżej przedstawiamy Państwu mapę z wartościami nasłonecznienia na terenie Polski.

Instalacja ON-GRID jest podłączona do sieci energetycznej. Wyprodukowana energia elektryczna zużywana jest na bieżące zapotrzebowanie budynku . W przypadku nadwyżki wyprodukowanej energii jest ona oddawana do sieci energetycznej na tzw:. ,,przechowanie/ zmagazynowanie ” a w późniejszym czasie jej odebranie. W przypadku zaniku napięcia od strony energetyki (np. wystąpienie awarii) inwerter w celu bezpieczeństwa odłącza panele fotowoltaiczne. Urządzenie w naszym gospodarstwie przestają wówczas działać.

Instalacja OFF-GRID pozwala nam zmagazynować nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej która nie została wykorzystana. Instalacje tego typu dobrze sprawdzają się w miejscach w których często dochodzi do zaniku napięcia w sieci lub sytuacjach awaryjnych. W stosunku do instalacji ON-GRID są to instalacje droższe ze względu na konieczność zakupu akumulatorów

Nadwyżka wyprodukowanej energii przekazana jest do zakładu energetycznego. W rocznym okresie rozliczeniowym możemy pobrać energię z ,,naszego” magazynu ( np. zimą gdzie produkcja jest niższa w stosunku do okresu letniego).

Główne czynniki wpływające na wydajność instalacji fotowoltaicznej to:

1. Orientacja dachu (południe, wschód, zachód) 2. Zacienienie (drzewa, kominy, maszty itp.) 3. Zanieczyszczenia ( kurz, pył, itp.)

Oczywiście przed wykonaniem instalacji przeprowadzamy analizę, dzięki której jesteśmy w stanie zoptymalizować Państwa inwestycję.

 

 

Instalacja, głównie panele fotowoltaiczne bo to one są najbardziej narażone na uszkodzenia zostały tak zaprojektowane aby były odporne warunki atmosferyczne

Tak, instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną przez cały rok, również zimą. Oczywiście produkcja w sezonie zimowym jest mniej wydajna ze względu na krótszy dzień.

Większość firm oferuje panele z powłokami samoczyszczącymi. Uważamy jednak że warto raz w roku umyć panele z pyłów i innych nagromadzonych zanieczyszczeń.

W przypadku instalacji elektrycznych proponujemy przeglądy 5 letnie wraz z protokołami pomiarowymi. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak jest to istotna sprawa, która gwarantuje nam bezpieczeństwo i spokój na wiele lat. Dzięki okresowym przeglądom możemy wcześniej zareagować i wyeliminować niebezpieczne sytuacje jakim jest np. pożar.

Oferujemy Państwu nie tylko mycie paneli ale również okresowe przeglądy instalacji fotowoltaicznej. W przypadku wykonania instalacji przez naszą firmę otrzymują Państwo również książkę serwisową w której znajdują się informację dotyczące zalecanych przeglądów okresowych. Jako nieliczni wychodzimy z założenia że nic nie wiecznie, jeśli o to nie zadbamy w ciągu całego okresu żywotności.

Po zakończonej inwestycji otrzymują Państwo od nas pełen pakiet dokumentacji (pomiary, obliczenia itd.),wszystkie instrukcje obsługi zainstalowanych podzespołów oraz zostają Państwo przeszkoleni w użytkowaniu instalacji.

Współpracujemy również z firmami które kredytują nasze instalacje fotowoltaiczne. Kredytowanie jest o tyle wygodne że zamiast płacić za prąd spłacamy swoją inwestycję.