FOTOWOLTAIKA

Wysokie rachunki za prąd ? Zadzwoń a my się zajmiemy resztą.

Panele fotowoltaiczne
     Odnawialne źródła energii są obecnie najszybciej rozwijającą się branżą na świecie a od kilku lat i w Polsce. Dofinansowania, ulgi podatkowe oraz dyrektywy wprowadzone przez UE oraz Polskę są jednym z elementów które przyspieszają wzrost gałęzi odnawialnych źródeł energii. Coraz większa część Polaków decyduje się na krok w kierunku fotowoltaiki. Jedną z wielu zalet jest to że stajemy się nie tylko konsumentami ale producentami energii, co w perspektywie czasu generuje nam oszczędności, zyski.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy że za efekt cieplarniany odpowiada głównie para wodna a nie jak to mówią dwutlenek węgla. Niemniej jednak w przypadku pary wodnej nie jesteśmy w stanie jej ograniczyć i  powstrzymać. Podążając dalej zastanówmy się w jakiś sposób ograniczyć parowanie mórz, rzek czy oceanów , jest to niemożliwe. Przyjęto zatem ograniczanie drugiego współczynnika (dwutlenek węgla) poprzez stosowanie odnawialnych źródeł energii jakim jest choćby fotowoltaika.

Głównymi elementami składającymi się na zestaw fotowoltaiczny jest:

  • konstrukcja
  • moduły fotowoltaiczne
  • inwerter (nazywany również falownikiem)
  • zabezpieczenia AC i DC
  • ppoż. (dla instalacji powyżej 6,5kWp)

Dlaczego MY ?

Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie ze względu na różne ukształtowanie terenu, zacienienia czy umiejscowienia naszej instalacji. Stawiamy na jakość nie tylko wykonanej usługi ale i komponentów które składają się na całość inwestycji. Na pierwszy rzut oka każda instalacja wygląda podobnie, ale dalsze jej użytkowanie i eksploatowanie dostrzegamy z biegiem czasu. Dla przykładu porównajmy dwa samochody X i Y. Oba pojazdy spełniają tę samą funkcję, wyglądają podobnie i możemy się nimi przemieścić z punktu A do B. Jednak podczas prowadzenia w jednym z nich mamy większy komfort, lepiej się prowadzi, mniejszy szum, jakoś materiałów jest dużo wyższa itd. Taki sam efekt jest w przypadku każdej instalacji nie tylko fotowoltaicznej ale i elektrycznej (np. zabezpieczenia certyfikowanych producentów z własnymi laboratoriami badawczymi) . Materiały gorszej jakości są bardziej narożne na szybszą degradacje a tym samym pogorszenia się parametrów naszej produkcji.

U nas nie ma kruczków i haczyków. Przed podpisaniem umowy otrzymają Państwo do niej pełen wgląd w celu dokładnego zapoznania. W umowie jest również zawarta  specyfikacja materiałów jakie zostaną użyte do instalacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymują Państwo gwarancje że proponowany inwerter i inne podzespoły nie zostaną zamienione na tańsze zamienniki podczas/w trakcie  montażu. Jako specjaliści wiemy, że wykonana przez nas instalacja fotowoltaiczna będzie służyła Państwu przez długie lata, a każdy kolejny rok będzie generował już tylko zyski.

 

Pomagamy również przy finansowaniu Państwa inwestycji która jest optymalnie dopasowana do budżetu domowego.

Jesteśmy firmą która nie szuka problemów, lecz je rozwiązuje.

Masz pytania ? Zadzwoń lub skontaktuj się z nami przez formularz, nie odkładaj wszystkiego na później.